2020-2021 First Quarter Headmaster's List
SECOND GRADE
Bateman Brunson - Cici Hurley
Kristen Rembert - Griffin Butler and Avery Floyd
THIRD GRADE
Meagan Glass - Charlotte Baker, Jackson Brammer, Anne Heaton DuRant, CJ Nesbitt, Vidhi Patel, Edsel Paul and Brody Prickelmyer
Courtney Johnson - Liza Barwick, Lana Grace Brown, Addison Bryant, Avery Bryant, Allie Geddings, Cadence Geddings, Morgan Goodman and Colton Ridgeway
Rebecca Taylor - Khloe Collins, Camden Crawford, Taylor Geddings, Conley Moore and Jack Secor
FOURTH GRADE
Jackie Barwick - Molly Prothro
Kelly Brown - Evan Craven, Merrix Coffey, McRee Holcombe, Audrey McFaddin and Kendall Tanner
Susan Drose - Joe Joe Perry and Josie Rowell
FIFTH GRADE
Katherine Jans - Alyssa Ardis, Andrew Beard, Daley Boykin, William Epps, John William Gainey, Jack Kemzey, Chloe Sheppard, Logan Starnes and Caroline Welch
Mary Margaret McCaskill - Colton Geddings, Charleston Hodge, Brady Irick, Allen Johnson, Landry Lee and Jordan Welch
Penny Windham - Summer Carey, Gavin Mathis, Aiden Pack, Johonna Patterson, Miranda Price and Sophia Timmons
SIXTH GRADE
Avery Craven, Adelaide Eaddy, Pierson Gamble, Nathan Hyde, Lucy McCarron, Norah McCraw, Heyward Moore, Cooper Newman, Bryce Phan, Grainger Powell, Colby Ridgeway, Abigail Tanner and Mary Madilyn Way
SEVENTH GRADE
Whitley Boykin, Neith Castillo, Madelyn Coker, Edna Lee Harris, Ashley Rae Hodge, Mason Hodge, Colby Lowder, Maddie McCarron, Hayden Mitchiner, Jiya Patel, William Phillips, Lyza Prickelmyer, Caroline Prothro, Nathan Stewart and Lily Wellborn
EIGHTH GRADE
Lainey Baggette, Anna Kate Beane, Anna Lewis Burke, Rory Carter, Olivia Danback, Rivers Ann Gardner, Daniel Geddings, Xavier Johnson, Laini Kosinski, Campbell McInnis, Layton Morris, Bryce Pack, Haylen Scott and Seth Witherspoon
NINTH GRADE
Caleb Baker, Cam Barrineau, Haley Cruse and Darius Moye
TENTH GRADE
Karley Brown, Matthew Cummings and Nathan Phan
ELEVENTH GRADE
Gray Barrineau, Kassidy Beard, Emma Danback, Emily Fishburne, Ryan Garma, Keith Joyner, Clayton Lee, Reese McInnis and Emily Mueller
TWELFTH GRADE
Madison Dagesse, Trystan Foht, Britton Morris, Brooke Reed and Savannah South
2020-2021 First Quarter Honor Roll List
SECOND GRADE
Bateman Brunson - Savannah Grace Coker, Grayson Connor, Sami Danigel, McKenlie Hodge, Mitch Ketchum, Addison Mayer, Tony Norris, Ava Quintanilla and Colton Racer
Jodi Danback - Bailey Carter, Brayden Ford, Nash Kosinski, Benson McLellan, Kallie Morris and Zoey Pfeiffer
Kristen Rembert - Neyland Baker, Johnny Barwick, Cole Danback, Graycen Gainey, Copeland Lee, Colton McFaddin and Whit Stukes
THIRD GRADE
Meagan Glass - Kayden Hutcheson, Lauren Lea, Alaina McGee, Emma Moore and Wesley Patterson
Courtney Johnson - Gabby Danigel, Jessica Joyce DeLeon, Molly Disher, Kinslee Duke, Brayden Holmes, Cayden Richburg and Anna Lynn Tindal
Rebecca Taylor - Morgan Davis, Grant Formyduval, Bridges Harris, Coe Hodge, Emma Hodge, Vivian Hurst, Addisyn Porter, Hannah Self, Afton Steen, Olivia Strickler and Colton Timmons
FOURTH GRADE
Jackie Barwick - Cooper Bennett, Josie Born, Lyla Brewer, M.E. DuBose, Sam Hawthorne, Landon Kirby, Mason McLaughlin, Katelyn McLeod, Addie Rackley and Jud Reynolds
Kelly Brown - Hunter Barnes, Camdyn Mullen and Olivia Welch
Susan Drose - McKenzie Corley, Easton Donlon, Lilly Griffin and Jay Kinney
FIFTH GRADE
Katherine Jans - Irelynn Connors, Landon Duke, Macey Poole, Caleb Lee and William Ward
Mary Margaret McCaskill - Brock Bryant, Meredith Coffey, Logan Hudson, Josh Marcy, Wyatt Simpson, Addy Timmons and Daniel Vargas
Penny Windham - Shane Goines, John Harper Livingston, Lauren McGee, Jackson Pack, Elijah Saulsgiver and Lilyana Tutt
SIXTH GRADE
Tyler Corley, Wini Eades, Phen Field, Eli Gamble, Camdyn Geddings, Joey Hatchell, Marlana Lynn Lee, Sophie Lee, Chelsea Millix, Katherine Mullins, Cooper Reynolds, Robbie Robertson, Ben Sanders, Kaddin Spigner, Jackson Timmons, Emma Truett, Selena Vargas, Tyler Woodward and Claire Wright
SEVENTH GRADE
Brayden Barnhill, Adalin Brown, Logan Durham, Ella Grace Healon, Cameron Johnson, Wesley Matlock, Shawn Thomas Moore, Kib Newman, William Painter, Hunter Ridgeway, Blakeleigh Rivera, Izabella Scott, Jacob Simpson, Grace Stogner, Abby Voll, JJ Ward, Stevie Warren and Maggie Welch
EIGHTH GRADE
Grady Aders, Blake Arias, Kaylee Avins, Emma Barwick, Dixiana Bethea, Dakota Brailsford, Gavin Brown, Beau Carraway, Maddie Clark, Mark Deppa, Gracie Floyd, Haleigh Geddings, Jessica Griffith, Kinsey Hatchell, Jackson Jolly, Anna Charles Lester, Cooper Lucas, Lila Kate Mathis, Eliana Peterson, Megan Phan, Cameron Poole, Inga Prince, Evan Reynolds, Maddox Watford, Will Wilson and Ava Wright
NINTH GRADE
Lizzie Ardis, Layne Bowen, Aiden Byrd, Layken Caines, Gracie Cannaday, Georgia Cantlon, Katie Clark, Wells Coffey, Zach DuRant, Carlyn Hill, Gracyn Iler, Brya Jackson, Mills Lee, Brice Manlove, Tori Morris, Mason Nivens, Riley Overstreet, Aiden Taylor, Emma Taylor, Hailey Truett, Caroline Weaver, Hannah Williams and Laney Wright
TENTH GRADE
Jordan Baker, Mary-Grace Carraway, Emily Isgett, Isabella Keeter, Zealie Kimzey, Brandon King, Tylor Mikula, Savannah Peyton, Brody Secosky, Ariana Somcheen, Thomas Stoia, Parker Tisdale and Mattison Yates
ELEVENTH GRADE
Emily Anderson, Hayleigh Brunson, William Buyck, Jackson Campbell, Autumn Carey, Kendal Clark, Jackson Clemmons, Camryn Dunlap, Macey Jans, Charlie McCraw, Lanie McGee, Aaron Medley, Carleigh Moore, Gracyn Nalley, Dhanya Patel, Tirth Patel, Josh Sharpe, Elisha Wilson and Ansley Wright
TWELFTH GRADE
Kelsie Austin, Kaitlyn Best, Payton Braz, Cody Embree, Piper Ferris, Kaylene Frias, Jonathan Griffith, Elliott Harris, Gabe Harris, Johnson Jolly, Daniel Lawrence, Mason Lee, Bailey Moore, Kyle Painter, Ozzy Rowell, John Lewis Scurry, Madison Shirley, Rylan Strickland, Christopher Tran, Hannah Truett and Hunter Vohs
More Articles to Read