Laurence Manning Academy third quarter honors

Posted

Headmaster's List

SECOND GRADE

Terri Floyd - Logan Finkbeiner, Cade Hodge, Aubree Holmes, Aiden Pack, Krisha Patel, Johonna Patterson, Anna Gail Prescott and Sadie Robinson;

Anna Lynn Gamble - Daley Boykin, Meredith Coffey, Zach Cornor, Willson Epps, Charleston Hodge, Logan Hudson, Allen Johnson, Landry Lee, Anson McCabe, Miranda Price, Logan Starnes and Caroline Welch; and

Kristen Rembert - Summer Carey, Landon Duke, John William Gainey, John Harper Livingston, Gavin Mathis and Christian Stermock

THIRD GRADE

Meagan Glass - Aidan Floyd, Aislin Lea, Lucy McCarron and Claire Wright;

Courtney Johnson - Wini Eades, Nathan Hyde, McKenzie Mahoney, Norah McCraw, Purav Patel, Shely Patel and Kaddin Spigner; and

Meg Martin - Adelaide Eaddy, Phen Field, Pierson Gamble, Heyward Moore, Cooper Newman, Abigail Tanner and Mary Madilyn Way

FOURTH GRADE

Jackie Barwick - Anne Wilder Hartzog, Maddie McCarron and William Phillips;

Erica Eaddy - Whitley Boykin, Madelyn Coker, Gabrielle Garrison and Hayden Mitchner;

Rebekah Fraser - Ashley Rae Hodge, Jiya Patel, Lyza Prickelmyer and Matthew Ragan

FIFTH GRADE

Kelley Brunson - Lainey Baggette, Dakota Brailsford, Rivers Ann Gardner, Jackson Jolly and Seth Witherspoon; and

Penny Windham - Anna Kate Beane, Beau Carraway, Rory Carter and Olivia Danback

SIXTH GRADE

Cam Barrineau, Layken Caines, Katie Clark, Haley Cruse, Savannah Feagin, Carlyn Hill, Brya Jackson, Hugh Jones, Nina Richburg, Saralynn Spivey and Caroline Weaver

SEVENTH GRADE

Jordan Baker, Karley Brown, Cadence Coker, Anna Kate DuBose, Henry DuRant, Eva Eaddy, Emily Isgett, Nathan Phan, Parker Tisdale and Ansley Welch

EIGHTH GRADE

Emily Anderson, Gray Barrineau, Kassi Beard, Emma Danback, Grace Jones, Clayton Lee, Reese McInnis, Emily Mueller and Aarsh Patel

NINTH GRADE

Grace Bodiford, Laura Grace Driggers, Aly Elliott, Gracie Hudson, Johnson Jolly, James Kaiser, Bailey Moore, Britton Morris, Emily Patel, Brooke Reed, Madison Shirley and Savannah South

10TH GRADE

William Barrineau, Breanna Boykin, Katherine Burns, Alyssa Gottheiner, Walton Jolly, Kaitlyn Jordan, Madison Lew, Carrie Rickenbaker, Shawn Schuessler, Freddy Segura, John Terry and Bryson Woodard

11TH GRADE

Logan Cruse, Emily Glass, Olivia Jans, Kate Johnson, Laura Helen Johnson, Leah London, Macy Lucas, Elizabeth McInnis, Kaylee Mixon, Mary Ashlyn Moore, Morgan E. Morris, Anna Mueller, Cheyenne Rose, Rachael South, Sarah Faye Turner, Sam Wachter, Kristen Wixey and Thomas Woodward

12TH GRADE

Ann Bethea Barwick, Abbie Beard, Lauren Bodiford, Alexis Bryan, Emilee Byrd, Bailey Gottheiner, Maia Grams, Mason Ham, Sara Knight Nalley, Lundee Olsen, Abbie Patrick, Carly Prebish, Peyton Reynolds, Caroline Robinson, Marley Rogers, Jordan Sherbert, Dalton Shirley, Brittany Ward and Anne Williamson

Honor Roll

SECOND GRADE

Terri Floyd - Elijah Saulsgiver, Sophia Timmons and Lilyana Tutt;

Anna Lynn Gamble - Brock Bryant, Colton Geddings, Brady Irick, Ava Lowery, John Wilder Smith and Tripp Sweet; and

Kristen Rembert - Alyssa Ardis, Dean Crosby, Mary Margaret Fraser, Andrew Gamble, Calvin Grade, Caleb Poplin, Crosby Tisdale and Coleman Ward.

THIRD GRADE

Meagan Glass - Finley Anne Coffey, Marlana Lynn Lee, Ryanne Lynch, Dana Moberg, Olivia Newman, Jill Patel, Niti Patel, Grainger Powell, Robbie Robertson, Luke Rodgers, Carson Shepard, Jackson Timmons, Noah Tucker and Tyler Woodward;

Courtney Johnson - Skylar Dill, Peyton Collins, Camdyn Geddings, Jackson Heil, Bryson Hodge, Colby Ridgeway and Tristan Ridgeway; and

Meg Martin - Taylor Brown, Eli Gamble, Joey Hatchell, Sophie Lee, Chelsea Millix, Bryce Phan, Cooper Reynolds, Ben Sanders, Adam Tamburello, Halle Tisdale and Emma Grace Truett

FOURTH GRADE

Jackie Barwick - Ryleigh Maynard, Shawn Thomas Moore, Caroline Prothro, Makinley Roberson, Alyssa Walton, Maggie Welch and Lily Wellborn;

Erica Eaddy - Brayden Barnhill, Logan Durham, Ella Grace Healon, Hagen Jones, Kib Newman, Abigail Voll, Nathan Stewart and JJ Ward; and

Rebekah Fraser - Payton Collett and Hunter Ridgeway

FIFTH GRADE

Kelley Brunson - Gavin Brown, Anna Lewis Burke, Mary Catherine Buyck, Daniel Geddings, Jessica Griffith, Laini Kosinski, Lila Kate Mathis and Bryce Pack;

Katherine Jans - Kaylee Avins, Payton Brown, Rudra Patel, Jenny Tran and Bailey Walkman; and

Penny Windham - Emma Barwick, Maddie Clark, Kinsey Hatchell, Anna Charles Lester, Campbell McInnis and Layton Morris

SIXTH GRADE

Ashiya Bailey, Karly Bjork, Chapell Brogdon, Emma Brown, Georgia Cantlon, John Coffey, Lillian Cogdell, Hazel-Grace Coker, Audrey Coker, Grace Delecki, Ansley Elmore, Abi Fraser, Ian Harris, Gracyn Iler, Autumn Lantz, Mills Lee, Christian Moore, Riley Overstreet, Wyatt Powell, Cadin Ragan, Bryson Smith, Joshua Stevens, Wyatt Timmons, Matthew Walter and Cheyanne Wheeler

SEVENTH GRADE

Jackson Brown, Mary-Grace Carraway, Brooke Carson, Savannah Coursey, Porter Davis, Kaitlin Driggers, Grace Ford, Rylee Gladden, Jayden Hunt, Meri Ellen Johnson, Ethan Lee, Hailey Lynch, Tylor Mikula, Millie Morris, Jaidyn Murray, Hannah Nave, Chandler Newman, Madison Phillips, Bella Plews, Emily Porter, Campbell Proctor, Brandt Reynolds, Cassandra Schuessler, Brody Secosky, Emily Stanley, Noah Tanner, Ariyelle Wells and Joe Wilson

EIGHTH GRADE

Ava Ambroggio, Lindsey Barwick, Audrey Bennett, Vivian Bryant, William Buyck, Davis Campbell, Autumn Carey, Kendal Clark, Kenya Cogdill, Camryn Dunlap, Brianne Finney, Emily Fishbone, Ryan Garma, Hayden Griffin, Perry Lee Hicks, Macey Jans, Mickey Jordan, Madison Kelley, Mary Louise Kinlaw, Broughton Lester, Lola Grace Livingston, Charlie McCraw, Libby Millix, Dhanya Patel, Tirth Patel, Brooklin Thompson and Kaleigh Warren

NINTH GRADE

Kelsie Austin, Cameron Baxley, Payton Braz, Jakob Curry, Cody Embree, Lana Evans, Piper Ferris, Eaddy Gamble, Gabriel Harris, Randi Lynn Holcombe, Walker Jolly, Mary Claire Lee, Mason Lee, Yesha Patel, Chase Pentz, Zachary Saulsgiver, John Lewis Scurry, Logan Shotwell, Rylan Strickland, Callie Thompson, Hannah Truett, Allie Turner, Hunter Vohs and Riley Walker

10TH GRADE

Evan Ardis, Christian Bachand, Rollin Barwick, Jadyn Bell, Savana-Grace Carney; Kat Charnock, Kaylee Feagin, Van Gardner, C.J. Griffith, Madisyn Hudson, Hailey Isgett, Jackson Lee, Chase Lee, Dylan Linginfelter, Eaddy Osteen, Reilly Ray, Lauren Rembert, Madelyn Richburg, Trey Sharpe, Caitlyn Truett, Will Ward and Alexis Wegner

11TH GRADE

Ashley Baker, Faith Bethea, Brewer Brunson, Logan Cannaday, Wyatt Fleming, Grayson Gamble, Jordan Gardner, Joharie Godwin, Trinity Harrington, Elizabeth Hicks, George Holliday, Steve Johnson, Cameron Molina, Joshua Pack, Lani-Grace Powell, Sarah Russell, Seth Stamps, Bryce Thomas and Ashley Tipton

12TH GRADE

Samantha An, Maggie Bennett, Harrison Berry, Olivia Coker, Lila Geddings, Savannah Johnson, Riley Nettles, Dalton Page, Hunter Ren, Shaw Stephens, Carson Thomas, Corie Walton and Justin Wright