2018 First Quarter Headmaster's List
SECOND GRADE
Terri Floyd - Mason McLaughlin
Meg Martin - Lyla Brewer, Emma Freeman, Kaylee Harvey and Josie Rowell
Kristen Rembert - Merrix Coffey, Lilly Griffin, Audrey McFaddin, Joe Joe Perry, Molly Prothro, Kendall Tanner and Wesley Thompson
THIRD GRADE
Meagan Glass - Elijah Saulsgiver, Christian Stermock and Sophia Timmons
Millie Hicks - Summer Carey, Willson Epps, Cade Hodge, Aubree Holmes, Allen Johnson, Gavin Mathis, Anson McCabe, Krisha Patel, Miranda Price and Lilyana Tutt
Courtney Johnson - Daley Boykin, Landon Duke, John William Gainey, Logan Hudson, Landry Lee and Caroline Welch
FOURTH GRADE
Jackie Barwick - Adelaide Eaddy, Pierson Gamble, Joey Hatchell, Lucy McCarron, Heyward Moore, Cooper Newman, Kaddin Spigner, Adam Tamburello, Abigail Tanner and Mary Madilyn Way
Kelly Brown - Wini Eades, Shely Patel, Cooper Reynolds and Tyler Woodward
Susan Drose - Nathan Hyde and McKenzie Mahoney
FIFTH GRADE
Katherine Jans - Hayden Mitchiner and William Phillips
Penny Windham - Whitley Boykin, Ashley Rae Hodge, Maddie McCarron, Jiya Patel and Lyza Prickelmyer
SIXTH GRADE
Blake Arias, Lainey Baggette, Anna Kate Beane, Dakota Brailsford, Anna Lewis Burke, Tara Burkin, Mary Catherine Buyck, Beau Carraway, Rory Carter, Maddie Clark, Olivia Danback, Rivers Ann Gardner, Daniel Geddings, Haleigh Geddings, Kinsey Hatchell, Jackson Jolly, Laini Kosinski, Lila Kate Mathis, Campbell McInnis, Layton Morris, Bryce Pack, Megan Phan, Haylen Scott, Bailey Wallman, Maddox Watford and Seth Witherspoon
SEVENTH GRADE
Cam Barrineau, Layken Caines, Katie Clark, Haley Cruse, Gracie Delecki, Savannah Feagin, Abi Fraser, Carolyn Hill, Brya Jackson, Autumn Lantz, Mills Lee, Nina Richburg, Matthew Walter and Caroline Weaver
EIGHTH GRADE
Karley Brown, Cadence Coker, Henry Durant, Emily Isgett, Hannah Nave, Nathan Phan, Campbell Proctor, Ariana Somcheen and Parker Tisdale
NINTH GRADE
Gray Barrineau, Kassidy Beard, Camryn Dunlap, Emily Fishburne, Reese McInnis, Ansley Michau, Camryn Morris, Aarsh Patel, Jaden Sanders and Vanessa White
10TH GRADE
Piper Ferris, Trystan Foht, Bailey Moore, Britton Morris and Brooke Reed
11TH GRADE
William Barrineau, Kaitlyn Bonner, Breanna Boykin, Katherine Burns, Van Gardner, Alyssa Gottheiner, Walton Jolly, Kaitlyn Jordan, Jackson Lee, Eaddy Osteen, Reilly Ray, Carrie Rickenbaker and Caitlyn Truett
12TH GRADE
Andrew Boyd, Logan Cruse, Wyatt Fleming, Emily Glass, Trinity Harrington, Breanna Hodge, Elizabeth Hussey, Kate Johnson, Laura Helen Johnson, Leah London, Elizabeth McInnis, Kaylee Mixon, Anna Mueller, Joshua Pack, Cheyenne Rose, Sarah Russell, Rachael South, Seth Stamps, Sarah Faye Turner, Kristen Wixey and Brad Woodward
2018 First Quarter Honor Roll
SECOND GRADE
Terri Floyd - Cole Lantz, Madi Marshall, Brelyn Stokes and Mark Williamson
Meg Martin - Hunter Barnes, Wyatt Ewing, Thomas Lowder, Addie Rackley, Autumn Sims, Olivia Welch and Knox Welch
Kristen Rembert - Cooper Bennett, Evan Craven, M.E. DuBose, McRee Holcombe, Jud Reynolds and Paisley Timmons
THIRD GRADE
Meagan Glass - Alyssa Ardis, Drew Beard, Colton Geddings, Calvin Grade, Aiden Pack, Johonna Patterson, Caleb Poplin, Sadie Robinson and Tripp Sweet
Millie Hicks - John Harper Livingston, Anna Gail Prescott and Kiley Scott
Courtney Johnson - Brock Bryant, Meredith Coffey, Charleston Hodge, Ava Lowery, Wyatt Simpson, Crosby Tisdale, Bryson Turner and Jordan Welch
FOURTH GRADE
Jackie Barwick - Peyton Collins, Phen Field, Eli Gamble, Camdyn Geddings, Bryson Hodge, Sophie Lee, Grainger Powell, Colby Ridgeway, Ben Sanders and Emma Grace Truett
Kelly Brown - Aislin Lea, Ryanne Lynch, Norah McCraw, Dana Moberg, Bryce Phan, Jackson Timmons, Halle Tisdale, Noah Tucker and Ryan Vanden Heuvel
Susan Drose - Avery Craven, Chelsea Millix, Purav Patel, Robbie Robertson and Claire Wright
FIFTH GRADE
Rebekah Fraser - Madelyn Coker, Maggie Epperson, Mason Hodge, Kib Newman, Hunter Ridgeway, Maggie Welch, Lily Wellborn and Karis Wright
Katherine Jans - Brayden Barnhill, Logan Durham, Mia McLeod, Shawn Thomas Moore, Abby Voll and JJ Ward
Penny Windham - Anne Wilder Hartzog, Caroline Prothro, Makinley Roberson and Nathan Stewart
SIXTH GRADE
Grady Aders, Nik Ambroggio, Kaylee Avins, Emma Barwick, Gentry Brogdon, Gavin Brown, Kourtney Brown, Payton Brown, Lenley Caughman, Ellana Cosson, Ava Cribb, Kaleob Coker, Celia Elliott, Ava Ford, Jessica Griffith, Trinity Harris, Cole Hawthorne, Anna Charles Lester, Bethea Lewis, Bailey Lowder, Sam Lowder, Lee Lowery, Ellie Peterson, Rudra Patel, Inga Prince, Cale Reynolds, Evan Reynolds, Brock Tamburello and Jenny Tran
SEVENTH GRADE
Lizzie Ardis, Karly Bjork, Emma Brown, Aiden Byrd, Gracie Cannaday, Georgia Cantlon, Audrey Coker, Noah Collins, Zach DuRant, Ansley Elmore, Jake Erickson, Madison Gardner, Ian Harris, Gracyn Iler, Hugh Jones, Tori Morris, Mason Nivens, Riley Overstreet, Wyatt Powell, Saralynn Spivey, Noah Tanner, Aiden Taylor, Wyatt Timmons, Kylie Tucker, Cheyanne Wheeler and Cheyenne Young
EIGHTH GRADE
Jordan Baker, Jacob Bonner, Mary Grace Carraway, Brooke Carson, Brooklyn Collins, Savannah Coursey, Porter Davis, Kaitlin Driggers, Anna Kate Dubose, Eva Eaddy, Harper Epperson, Grace Ford, Rylee Gladden, Jayden Hunt, Meri Ellen Johnson, Ethan Lee, Taylor Lewis, Hailey Lynch, Tylor Mikula, Ainsley Moye, Jaidyn Murray, Parker Pendarvis, Madison Phillips, Brandt Reynolds, Cassandra Schuessler, Brody Secosky, Emily Stanley, Ansley Welch, Joe Wilson and Mattison Yates
NINTH GRADE
Emily Anderson, Paisley Anderson, Shannon Baker, Reagan Barrett, Lindsey Barwick, Audrey Bennett, Cameron Branham, Laura Betts Brogdon, Hayleigh Brunson, William Buyck, Kaelab Carden, Kendal Clark, Holdyn Coursey, Emma Danback, Carleigh DiDonato, Anna Easley, Bryce Erickson, Brianne Finney, Robby Gardner, Reynald Garma, Austin Geddings, Perry Lee Hicks, Payton Jacobs, Macey Jans, Chase Jett, Mickey Jordan, Reid Jordan, Mary Louise Kinlaw, Clayton Lee, Broughton Lester, Morgan Lowder, Charlie McCraw, Lanie McGee, Libby Millix, Carleigh Moore, Emily Mueller, Harlee Newman, Kaden Nivens, Natalie Page, Dhanya Patel, Dhruv Patel, Tirth Patel, Kaelin Pentz, Harley Sandifer, Bryce Scott, Brooklin Thompson, Callie Walker, Kaleigh Warren, Harley Wheeler, Elisha Wilson and Coleman Yates
10TH GRADE
Kaitlyn Best, Grace Bodiford, Payton Braz, Madison Dagesse, Laura Grace Driggers, Lana Evans, Hannah Fraser, Kaylene Frias, Gabe Harris, Gracie Hudson, Johnson Jolly, James Kaiser, Emily Patel, Yesha Patel, Ozzy Rowell, Madison Shirley, Logan Shotwell, Savannah South and Hannah Truett
11TH GRADE
Evan Ardis, Rollin Barwick, Jaydn Bell, Andrew Clark, Ty Dangerfield, C.J. Griffith, Christina Henderson, Madisyn Hudson, Hailey Isgett, Chase Lee, Madison Lew, Dylan Linginfelter, Nilu Patel, Hunter Reed, Lauren Rembert, Madelyn Richburg, Wyatt Rowland, Shawn Schuessler, Will Ward and Bryson Woodard
12TH GRADE
Ashley Baker, Faith Bethea, Cal Boykin, Brewer Brunson, John Davis Burroughs, Logan Cannaday, Dalton Coursey, Luke DeCosta, Grayson Gamble, Joharie Godwin, Elizabeth Hicks, George Holliday, Olivia Jans, Steve Johnson, Grant Kinlaw, Macy Lucas, Cameron Molina, Mary Ashlyn Moore, Morgan Morris, Bryce Thomas, Hunter Thynes, Ashley Tipton and Jennifer Young
More Articles to Read